Kuula klienti soovitusindeksi abil!

Lihtne ja efektiivne viis kuulata, mida kliendid ja koostööpartnerid ütlevad, on soovitusindeksi baasil tagasiside kogumine.  
Vaadake lähemalt näidist, kuidas me seda teeme, siit: www.focusresearches.ee 

ja küsi julgelt lisa, kuidas me Teie klientidelt tagasisidet kogume ja analüüsime.

Soovitusindeks on tööriist, mille kaudu on võimalik mõõta klientide lojaalsust. Soovitusindeksi põhimõte seisneb ühes küsimuses:

“Kas soovitaksite meie ettevõtet oma sõbrale või tuttavale?”

Soovitades ettevõtet oma sõbrale, võtab soovitaja endale teatud vastutuse. Mittesoovitades on tegemist kogemusega, kus inimene pole mingil põhjusel rahule jäänud. Rahulolematud kliendid on tegelikult kõige väärtuslikum infoallikas, kelle kaudu äri arendada.  

Mõlemal juhul on ettevõttele kõige väärtuslikum teada saada MIKS?
  • MIKS ettevõtet soovitatakse – mis on ettevõtte tugevused kliendivaatest?
  • MIKS ettevõtet ei soovitata – mis on ettevõtte nõrkused kliendivaatest?

Kasutades soovitusindeksit nii kliendi- kui personaliuuringutes oleme märganud, et kõige väärtuslikumad on ikkagi vastaja põhjendused ja kommentaarid.
Oleme kujundanud soovitusindeksi küsimuse põhjal kliendi tagasiside selliselt, kus rõhuasetus ei ole mitte indeksil vaid kliendi kommentaaridel ja põhjendustel, mis selgitavad, miks klient soovitaks või ei soovitaks ettevõttet.  

Eraldades soovitajad ja mittesoovitajad ning analüüsides nende vastuseid saame koguda väärtusliku info põhjendatud otsuste tegemiseks, mida konkurentsieelise, tootearenduse või kliendisuhete kaudu ettevõtte arenguks pöörata.
Kirjuta esimene kommentaar

Email again: